Pomiary termowizyjne mają zastosowanie w wielu obszarach związanych z energetyką i budownictwem. Są wykorzystywane zarówno podczas odbiorów technicznych nowo powstałych obiektów, jak i przy okresowych kontrolach tych już użytkowanych.

Nasi specjaliści legitymują się wysokimi kwalifikacjami potwierdzonymi stosownymi akredytacjami i certyfikatami – ISO 18436.

Pomiary i analizy zdjęć są wykonywane z wykorzystaniem kamer termowizyjnych oraz oprogramowania wiodących dostawców, zgodnie z wymaganiami norm i standardów polskich oraz międzynarodowych.

Użytkowane kamery termowizyjne przechodzą okresowe przeglądy oraz kalibracje zgodnie z wymaganiami producentów, co jest jednym z istotnych czynników wpływających na prawidłowość wykonanych pomiarów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami proponowanych przez Naszą firmę usług w zakresie pomiarów termowizyjnych.

Nasze usługi

Usługi z zakresu pomiarów termowizyjnych

Gdzie pracujemy

Pomiary termowizyjne Katowice

Zleć pomiary termowizyjne w Katowicach naszej firmie. Oszczędź na kosztach związanych z eksploatacją budynku. Nasze usługi kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i firm.

Usługi pomiarów termowizyjnych świadczymy również w Bielsku Białej oraz w innych miastach regionu.

Pomiary termowizyjne – dlaczego skorzystać z naszych usług?

W celu poprawienia efektywności energetycznej budynku zaleca się przeprowadzić kompleksową diagnostykę cieplną. W tym celu wykonuje się badanie termowizyjne. Specjalna kamera pozwala na uzyskanie dokładnej mapy rozkładu temperatur. Na pomiary termowizyjne warto zdecydować się już na etapie budowy nieruchomości, aby uniknąć rozmaitych wad dotyczących izolacji termicznej. Jeśli ktoś planuje przeprowadzić termomodernizację w istniejącym już budynku, to również powinien zlecić wykonanie badania kamerą termowizyjną. Wyeliminowanie straty ciepła pozwala na zmniejszenie zużycia energii i kosztów ogrzewania.

Chcesz zlecić pomiary termowizyjne swojego budynku w Katowicach, Bielsku-Białej i okolicach? Zadzwoń do nas na numer 607 686 265. Wykonujemy profesjonalnie pomiary i audyty energetyczne.

Jak przebiega pomiar termowizyjny?

Pomiary termowizyjne pozwalają na zobaczenie tego, co pozostaje niewidoczne dla ludzkiego oka. Specjalne urządzenie jest w stanie wskazać promieniowanie podczerwone, które ulega zmianom pod wpływem temperatury. Za pomocą badania termowizyjnego możliwe staje się sprawdzenie ubytków energii, które przyczyniają się do obniżenia komfortu życia domowników i zwiększenia kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Pomiary termowizyjne nie ingerują w żaden sposób w elementy konstrukcyjne obiektu.

Kamera termowizyjna tworzy termogramy, czyli zdjęcia budynków podczerwieni, dotyczą one rozkładu ciepła, ze wskazaniem miejsc jego przenikania przez przegrody. Obszary zaznaczone kolorem niebieskim i zielonym wskazują na miejsca przenikania chłodu z zewnątrz. Dostarczane są także dane liczbowe, za pomocą których można dokładnie określić różnicę temperatur pomiędzy poszczególnymi elementami w całym budynku. Na podstawie raportu zebranego z termogramów możliwe staje się uzyskanie niezbędnych informacji, które pozwalają na wykrycie wad i zaplanowanie odpowiednich prac termomodernizacyjnych.

Kiedy skorzystać z pomiaru termowizyjnego?

Pomiary termowizyjne są przeprowadzane przede wszystkim przez firmy remontowe, inżynierów przy odbiorze technicznym nieruchomości, projektantów, architektów. Pomiary można wykonać w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku, w zależności od przeznaczenia. Jest to skuteczny sposób na wykrycie rozmaitych wad w domach i mieszkaniach typu mostki termiczne. Generują one duże straty energetyczne. Występują głównie przy ramach okiennych, nadprożach i sufitach. Badania termowizyjne mają szerokie zastosowanie w budownictwie. Wskazuje również na miejsca, które zostały wcześniej zalane.

Kamera dokładnie zaznaczy obszary o zwiększonej wilgotności, czyli szczególnie podatne na powstawanie chorobotwórczych pleśni na ścianach i sufitach. Badanie termowizyjne warto wykonać także w celu znalezienia rozmaitych pęknięć w stropach i tynku oraz wykrycia uszkodzonych instalacji. Wskaże na rozmaite anomalie temperaturowe, miejsca wymagające napraw. Na pomiary termowizyjne warto zdecydować się przy podejrzeniu nieszczelności. Za ich pomocą możliwe staje się sprawdzenie przepływu powietrza. Można też zlokalizować problematyczne punkty w instalacji elektrycznej, stanowiące potencjalne zagrożenie zapłonem.